آموزش

موسسه خیریه پیام امیدمعرفی گروه آموزش

گروه آموزش پیام امید در دوره‌ی جدید، با رویکرد در اختیار قراردادن مجموعه‌ای از خدمات، شامل خدمات درسی و دوره‌های مشاوره روان‌شناسی است و سعی دارد افزون‌بر بهبود وضعیت آموزشی کودکان تحت پوشش موسسه، در بهبود وضعیت روحی بچه‌ها نیز موثر باشد.

در فرآیند برقراری ارتباط با کودکان تحت پوشش، تمام تلاش گروه آموزش بر این بوده است تا به هر شیوه‎‎ای و از هر فرصتی برای ایجاد ارتباطی از جنس صمیمیت بهره ببرد تا این کودکان پیام امید را تنها یک موسسه خیریه نبینند و فراتر از یک دوست، یک پشتیبان و یک همراه، احساس کنند که با ما در مسیر بهبود شرایط خود هم‌قدم برمی‌دارند.

در آغاز تابستان و پایان سال تحصیلی، با توجه به فراقت بیش‌تر کودکان تحت پوشش و به‌منظور برقراری ارتباط بیش‌تر میان آنان و پشتیبانان جدید، برنامه‌هایی پایه‌گذاری شد تا هم‌زمان با این آشنایی، فضایی دوستانه و مامنی امن برای فرزندان خانواده‌هایمان فراهم شود. در برقراری این ارتباط موثر، نه تنها کودکان تحت پوشش که نیروهای داوطلبی که مستقیم با این کودکان سروکار دارند هم به کمک مشاوران متخصص خود را پرورش می‌دهند.

این گروه همواره بر این باور بوده است که ایجاد فضایی صرفا درسی و به دور از نشاط و پویایی، برای کودکان کارساز نیست و تمام تلاش خود را بر این داشته است تا با برگزاری جشن‌ها و اردوها، آن‌چه در بضاعت گروه آموزش است، گام بردارد.

در آغاز سال تحصیلی، با فراهم آوردن ملزومات آموزشی کودکان، تلاش کرده است تا راه تحصیل آنان را سهل‌تر و دل‌پذیرتر کند.

سنجش رشد تحصیلی کودکان تحت آموزش را پشتیبانان آموزشی از روی کارنامه‌های آنان انجام می‌دهند و در مواقع لزوم، با مدرسه و اولیا دانش‌آموزان گفت‌وگو می‌شود؛ در موارد ضروری‌تر، پی‌گیری مستقیم توسط مسوول گروه آموزش و پس از آن در مواقعی که موضوعات حل نشده باقی می‌مانند به مشاور روان‌شناس ارجاع داده می‌شوند.

در تمامی لحظات فعالیت این گروه، خدا را شاکریم که در این مسیر، با یاری هم‌یاران همیشگی این موسسه، توان تامین نیازها و هزینه‎های متفاوت تحصیلی و آموزشی این کودکان را داشته‌ایم.