مناطق محروم

موسسه خیریه پیام امید با توجه به حوزه مجوز فعالیت و مسئولیت اجتماعی خود در سطح ملی از ابتدای سال 1398 فعالیت خود را در مناطق محروم با تمرکز و وسعت بیشتر در سیستان و بلوچستان با توجه به محرومیت بسیار بالا از تمامی نیاز های اولیه آغاز کرده است.

 

 

 

 

در ابتدای تابستان سال 1398 موسسه خیریه پیام امید با همراهی و لطف خیرین با ارسال 37 دستگاه کانکس کلاس درس به همراه تجهیزات کامل شامل تخته، نیمکت، بخاری، کولر و اهدای لوازم التحریر، امکان تحصیل برای حداقل ۷۰۰ دانش آموز در روستاهای شهرستان های نیمروز، زهک، بنجار و هیرمند ایجاد شد.
تحصیل حق همه کودکان است.

 

 

 

در فاز دوم ،کمک رسانی و شناسایی منطقه متوجه کمبود امکانات اولیه بهداشتی در این مناطق شدیم و تصمیم گرفتیم با ارسال کانکس سرویس بهداشتی در کنار این کلاس های درس کانکس بخشی از نیازهای اولیه بهداشتی مردمان این منطقه را تامین نماییم.
بهداشت حق همه مردم است.

 

 


در فاز سوم ،با بررسی های تخصصی صورت گرفته متوجه شدیم منازل خشتی متاسفانه با قدمت های طولانی از لحاظ ایمنی و سلامت بسیار شرایط بدی را دارند و مادران سرپرست خانوار اولین الویت برای ساخت بودند اقدام به ساخت 4 منزل در این مناطق نمودیم. تا شاید حق داشتن یک سر پناه ایمن و سلامت را برای مادران سرپرست خانوار نگران تامین کنیم.
سرپناهی ایمن حق همه مردم است.

 


با توجه به شرایط بهداشت منطقه درمان و مشکلات بیماری گریبان گیر اکثر مردم منطقه بود که حتی توان کمترین هزینه را نداشتند موسسه خیریه پیام امید با پرداخت هزینه های درمانی توانست سهم اندکی در سلامت منطقه داشته باشد.
درمان حق همه مردم است.