گزارش اقدامات موسسه خیریه پیام امید جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا

‎موسسه خیریه پیام امید در راستای مقابله با ویروس کرونا و محدود نمودن این ویروس از ابتدای اسفند ماه اقدامات زیر را با توجه به مسئولیت اجتماعی خود تا کنون انجام داده است.

۱.بلافاصله پس از اعلام عمومی شیوع ویروس کرونا کلیه فعالیت های حضوری داوطلبان در دفتر موسسه از جمله شمارش وجوه قلک های جمع آوری شده گروه قلک و ... لغو گردید.

۲. تمامی جلسات موسسه اعم از جلسات هیات مدیره، گروه های تخصصی و... در همان روزهای ابتدایی اعلام رسمی ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی لغو شد.

‌۳.وسائل ضد عفونی و بهداشتی برای ضدعفونی کردن دفتر موسسه خریداری گردید.

۴. زیرساخت های فنی جهت "دور کاری" کارکنان موسسه انجام شد و از آنها درخواست شد تا اطلاع ثانوی در خانه بمانند و فعالیت های اداری را از منزل به انجام رسانند.
لازم به ذکر است تمامی روال های موسسه بدون کمترین تغییر به صورت سیستماتیک و از راه دور تماما در حال انجام است.

‌۵. پنل های ارتباطی موسسه از جمله سایت ، اینستاگرام، تلگرام و واتس آپ با پشتیبانی آنلاین ۲۴ ساعته، آماده ی ارائه خدمات بیشتر گردید.

‌۶.موسسه خیریه پیام امید در همان روزهای ابتدای شیوع ویروس کرونا بیست و یکمین بازارچه خیریه خود را که از ماه ها پیش تلاش و برنامه ریزی برای برگزاری آن صورت گرفته بود را لغو و به زمانی در شرایط ایمن موکول کرد.

۷.در روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا کلیه بن کارت های آذوقه و پوشاک شب عید مددجویان تحت حمایت موسسه به همراه یک بسته ی آموزشی نکات بهداشتی برای پیشگیری از ویروس کرونا تهیه و با رعایت نکات بهداشتی کامل ظرف 2 روز به این عزیزان اهدا شد.

۸.بسته های گوشت قربانی شده اهدایی خیرین جهت جلوگیری از رفت و آمد مددجویان از منزل تا دفتر موسسه از طریق پیک موسسه برای آنها ارسال شد.

۹. تعداد 150 عدد ماسک پارچه ای به ارزش 30،000،000 ریال جهت توزیع میان کودکان کار شهر تهران به انجمن حمایت از کودکان کار اهدا گردید.

۱۰. تعداد 300 عدد ماسک به ارزش 30،000،000 ریال جهت توزیع در مناطق محروم و مرزی استان سیستان و بلوچستان ارسال و توسط نمایندگان موسسه که در منطقه حضور دارند توزیع شد.

۱۱. با همکاری با شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیمروز ضمن آموزش مقابله با کرونا به کودکان، بزرگسالان و به ویژه زنان باردار و میانسالان به منظور آگاهی بخشی جهت پرهیز از حضور در تجمعات، آموزش نحوه شست و شوی دست ها و دیگر نکات لازم با رعایت و توجه به ایمنی آنان، تعداد 385 بسنه بهداشتی و آموزشی حاوی مواد شوینده ( مایع دست 4 لیتری لطیفه به همراه بروشور آموزشی ) مجموعا به مبلغ 100،000،000 ریال تهیه و توسط نمایندگان موسسه در مناطق مرزی و محروم استان سیستان بلوچستان توزیع خانه به خانه گردید.

۱۲. پروتوکل های جامع آموزشی و بهداشتی جهت پیشگیری از کرونا بر روی سایت و صفحات مجازی موسسه منتشر شد.

۱۳.از اپلیکیشن قلک مجازی پیام امید رونمایی شد تا خیرین جهت واریز صدقات روزانه خود به جای پول نقد بتوانند به صورت کاملا آنلاین مبالغ کمک خود را واریز نمایند.

۱۴. جهت فرهنگ سازی "در خانه بمانیم تا کرونا را شکست بدهیم"، پست های فرهنگ سازی در رابطه با این موضوع تهیه و در کانال های ارتباطی موسسه منتشر شد

۱۵. تجلیل از خیرین‌موسسه به خاطر احتمال شیوع ویروس به زمان‌مناسب در آینده موکول گردید.