طرح سفره امید و اسنپ فود

اسنپ‌فود، در ماه مبارک رمضان آماده خدمت‌رسانی به مسافران و معذوران شرعی می‌باشد و بخشی از درآمد حاصل از سفارش‌های قبل افطار مسافران و معذوران شرعی (در مجموع تا سقف 100میلیون تومان) را برای سومین سال پیاپی به طرح سفره امید موسسه خیریه پیام امید اهدا می‌کند. اگر به هر دلیلی، از توفیق روزه‌داری در این ماه مبارک محروم می‌باشید، با سفارش از اسنپ‌فود می‌توانید در این کار خیر مشارکت نمایید.

Continue Reading

آغاز توانمندسازی نوجوانان و جوانان کم برخوردار با آموزش رشته های آی تی و دیجیتال

فاز نخست طرح مسوولیت اجتماعی «بچه‌های آروان» با آموزش ۲۰ دانش‌پذیر آغاز شد. این طرح با محوریت آموزش رشته‌های پررونق آی‌تی و دیجیتال و با هدف توانمندسازی نوجوانان و جوانان کم‌برخوردار است.

این مسیر با همراهی ارزشمند «فناپ زیرساخت» در نقش حامی سخت‌افزاری و «مجتمع فنی تهران» در نقش حامی آموزشی آغاز شده است. «بانک پاسارگاد» و مجموعه شرکت‌های «هلدینگ فناپ» دیگر حامیان سخت‌افزاری این طرح در ادامه‌ی راه خواهند بود.

ابر آروان در طرح «بچه‌های آروان» با تکیه بر یک «مای جمعی» و همراهی زنجیره‌ای از شرکت‌ها و موسسات مردم‌نهاد به‌دنبال توانمندسازی ۹۹ تن از اقشار کم‌برخوردار از بین سه گروه کانون‌های اصلاح و تربیت، کودکان کار و نوجوانان یا جوانان مناطق محروم است تا با آموزش رشته‌های حوزه‌ی IT و دیجیتال امکان دسترسی به فرصت‌های برابر اجتماعی را برای این دانش‌پذیران فراهم کند.

«فقدان عدالت آموزشی» منجر به محرومیت‌های آموزشی و نابرابری بیش‌تر اجتماعی برای اقشار کم‌برخوردار می‌شود و  در این بین، آموزش فناوری می‌تواند در پر کردن شکاف‌های اجتماعی بسیار تاثیرگذار باشد.

در طرح «بچه‌های آروان»، دانش‌پذیران به‌کمک سازمان‌های مردم‌نهاد، از جمله «خیریه پیام امید»، «یاران دانش و مهر»، «انجمن حمایت از کودکان کار» و «جمعیت امام علی» به ابر آروان معرفی می‌شوند. با قرارگیری دانش‌پذیر در مسیر آموزشی تعریف شده‌ی ابر آروان، کار آغاز می‌شود و تا رسیدن به تخصص حرفه‌ای در رشته‌های دیجیتال مارکتینگ، برنامه‌نویسی وب، طراحی رابط کاربری UI/UX، مدیر شبکه و سیستم‌عامل، و امنیت سایبری این مسیر ادامه می‌یابد تا درنهایت این متخصصان به بازار کار اتصال پیدا کنند.

این مسیر با همراهی حامیان، در هر فصل پس از تامین لپ‌تاپ یا کامپیوتر و ورود دانش‌پذیران جدید به آموزش، ادامه خواهد داشت.

گزارش عملکرد موسسه خیریه پیام امید در شش ماه ابتدایی سال 1399

موسسه خیریه پیام امید در ۶ ماه اول سال 1399 مجموعا به مبلغ 7،022،267،317 ریال به طور مستقیم در حوزه جامعه هدف خود هزینه کرده است که این مبلغ نسبت به مقطع زمانی مشابه در سال گذشته نزدیک به 2.5 برابر رشد کرده است.

در طی این مدت به خانواده‌های بی بضاعت تحت حمایت موسسه خدمات کامل (مددکاری، آموزشی و اشتغال زایی) و در مناطق محروم سیستان سبد ارزاق، لوازم التحریر، کمک های درمانی، آموزشی و فعالیت های عمرانی از قبیل ساخت مسکن، بازسازی مدرسه و .... انجام شده است. همچنین در ابتدای سال برای سیل زدگان منطقه بلوچستان نیز 36 چشمه کانکس سرویس بهداشتی تهیه و ارسال شد.

 

این امر با حمایت‌های شما خیرین عزیز در طول این ۶ ماه محقق شده است. امیدواریم بتوانیم در طول مسیر تا پایان سال نیز با همراهی شما عزیزان خدمات بیشتری به زنان سرپرست خانوار و مناطق محروم ارایه کنیم.

تپسی و ایران همدل

در کنار تپسی به پویش «ایران همدل» بپیوندید

«ایران همدل» پویشی است برای کمک به هم وطنانی که در این شرایط سخت شیوع کرونا، از نظر اقتصادی آسیب بیشتری دیده‌اند و به یاری ما نیاز دارند. ما در تپسی قصد داریم تا در کنار مردمان گوشه‌ای از سرزمین‌مان بایستیم و سهمی در تسهیل شرایط زندگی آنان داشته باشیم. از شما هم دعوت می‌کنیم در این پویش، همراه ما باشید.

همدل با سیستان و بلوچستان برای کمک به تحصیل کودکان

شما می توانید، مبلغ مورد نظر خود را برای کمک به تحصیل کودکان کم‌برخوردار استان سیستان و بلوچستان اهدا کنید. تپسی نیز در این مسیر همراه ما خواهد بود و بخشی از درآمد خود در ماه رمضان را به این امر اختصاص خواهد داد.

در این پویش، موسسه خیریه پیام امید با کمک های ارسالی تپسی، تجهیزات مورد نیاز را، برای آموزش آنلاین کودکان روستاهای محروم سیستان و بلوچستان که با توجه به شیوع ویروس کرونا از امکان آموزش حضوری محروم شده‌اند خریداری کرده و در اختیارشان قرار خواهد داد.

گزارش کامل این پویش، بعد از انجام به شما ارائه خواهد شد. 

 

درگاه واریز پرداخت اینترنتی

شماره کارت

5859837000123949

شماره حساب

306510975 بانک تجارت
 

 تپسی کار خود را از خرداد 1395 در تهران آغاز کرد تا سفرهای درون‌شهری را برای شهروندان تهرانی راحت‌تر، امن‌تر و ارزان‌تر کند. امروز تپسی، با بیش از 800 پرسنل و حضور در بسیاری از استان‌های پرجمعیت کشور، شرکتی مورد اطمینان و نامی آشنا برای میلیون‌ها ایرانی است که به صورت روزانه از اپلیکیشن آن استفاده می کنند – مسافرانی که در هر نقطه ای از شهر می توانند بدون اتلاف وقت تپسی (تاکسی) بگیرند و رانندگانی که برای پیدا کردن مسافر کافی است اپلیکیشن خود را روشن کنند و فقط چند دقیقه صبر کنند

 

 

مناطق محروم

موسسه خیریه پیام امید با توجه به حوزه مجوز فعالیت و مسئولیت اجتماعی خود در سطح ملی از ابتدای سال 1398 فعالیت خود را در مناطق محروم با تمرکز و وسعت بیشتر در سیستان و بلوچستان با توجه به محرومیت بسیار بالا از تمامی نیاز های اولیه آغاز کرده است.

 

 

 

 

در ابتدای تابستان سال 1398 موسسه خیریه پیام امید با همراهی و لطف خیرین با ارسال 37 دستگاه کانکس کلاس درس به همراه تجهیزات کامل شامل تخته، نیمکت، بخاری، کولر و اهدای لوازم التحریر، امکان تحصیل برای حداقل ۷۰۰ دانش آموز در روستاهای شهرستان های نیمروز، زهک، بنجار و هیرمند ایجاد شد.
تحصیل حق همه کودکان است.

 

 

 

در فاز دوم ،کمک رسانی و شناسایی منطقه متوجه کمبود امکانات اولیه بهداشتی در این مناطق شدیم و تصمیم گرفتیم با ارسال کانکس سرویس بهداشتی در کنار این کلاس های درس کانکس بخشی از نیازهای اولیه بهداشتی مردمان این منطقه را تامین نماییم.
بهداشت حق همه مردم است.

 

 


در فاز سوم ،با بررسی های تخصصی صورت گرفته متوجه شدیم منازل خشتی متاسفانه با قدمت های طولانی از لحاظ ایمنی و سلامت بسیار شرایط بدی را دارند و مادران سرپرست خانوار اولین الویت برای ساخت بودند اقدام به ساخت 4 منزل در این مناطق نمودیم. تا شاید حق داشتن یک سر پناه ایمن و سلامت را برای مادران سرپرست خانوار نگران تامین کنیم.
سرپناهی ایمن حق همه مردم است.

 


با توجه به شرایط بهداشت منطقه درمان و مشکلات بیماری گریبان گیر اکثر مردم منطقه بود که حتی توان کمترین هزینه را نداشتند موسسه خیریه پیام امید با پرداخت هزینه های درمانی توانست سهم اندکی در سلامت منطقه داشته باشد.
درمان حق همه مردم است.

 

سفره امید و اسنپ فود

اسنپ‌فود، در ماه مبارک رمضان آماده خدمت‌رسانی به مسافران و معذوران شرعی می‌باشد و بخشی از درآمد حاصل از سفارش‌های قبل افطار مسافران و معذوران شرعی (در مجموع تا سقف 100میلیون تومان) را برای دومین سال پیاپی به طرح سفره امید موسسه خیریه پیام امید اهدا می‌کند. اگر به هر دلیلی، از توفیق روزه‌داری در این ماه مبارک محروم می‌باشید، با سفارش از اسنپ‌فود می‌توانید در این کار خیر مشارکت نمایید.

Continue Reading