گزارش عملکرد موسسه خیریه پیام امید در شش ماه ابتدایی سال 1399

موسسه خیریه پیام امید در ۶ ماه اول سال 1399 مجموعا به مبلغ 7،022،267،317 ریال به طور مستقیم در حوزه جامعه هدف خود هزینه کرده است که این مبلغ نسبت به مقطع زمانی مشابه در سال گذشته نزدیک به 2.5 برابر رشد کرده است.

در طی این مدت به خانواده‌های بی بضاعت تحت حمایت موسسه خدمات کامل (مددکاری، آموزشی و اشتغال زایی) و در مناطق محروم سیستان سبد ارزاق، لوازم التحریر، کمک های درمانی، آموزشی و فعالیت های عمرانی از قبیل ساخت مسکن، بازسازی مدرسه و .... انجام شده است. همچنین در ابتدای سال برای سیل زدگان منطقه بلوچستان نیز 36 چشمه کانکس سرویس بهداشتی تهیه و ارسال شد.

 

این امر با حمایت‌های شما خیرین عزیز در طول این ۶ ماه محقق شده است. امیدواریم بتوانیم در طول مسیر تا پایان سال نیز با همراهی شما عزیزان خدمات بیشتری به زنان سرپرست خانوار و مناطق محروم ارایه کنیم.

تپسی و ایران همدل

در کنار تپسی به پویش «ایران همدل» بپیوندید

«ایران همدل» پویشی است برای کمک به هم وطنانی که در این شرایط سخت شیوع کرونا، از نظر اقتصادی آسیب بیشتری دیده‌اند و به یاری ما نیاز دارند. ما در تپسی قصد داریم تا در کنار مردمان گوشه‌ای از سرزمین‌مان بایستیم و سهمی در تسهیل شرایط زندگی آنان داشته باشیم. از شما هم دعوت می‌کنیم در این پویش، همراه ما باشید.

همدل با سیستان و بلوچستان برای کمک به تحصیل کودکان

شما می توانید، مبلغ مورد نظر خود را برای کمک به تحصیل کودکان کم‌برخوردار استان سیستان و بلوچستان اهدا کنید. تپسی نیز در این مسیر همراه ما خواهد بود و بخشی از درآمد خود در ماه رمضان را به این امر اختصاص خواهد داد.

در این پویش، موسسه خیریه پیام امید با کمک های ارسالی تپسی، تجهیزات مورد نیاز را، برای آموزش آنلاین کودکان روستاهای محروم سیستان و بلوچستان که با توجه به شیوع ویروس کرونا از امکان آموزش حضوری محروم شده‌اند خریداری کرده و در اختیارشان قرار خواهد داد.

گزارش کامل این پویش، بعد از انجام به شما ارائه خواهد شد. 

 

درگاه واریز پرداخت اینترنتی

شماره کارت

5859837000123949

شماره حساب

306510975 بانک تجارت
 

 تپسی کار خود را از خرداد 1395 در تهران آغاز کرد تا سفرهای درون‌شهری را برای شهروندان تهرانی راحت‌تر، امن‌تر و ارزان‌تر کند. امروز تپسی، با بیش از 800 پرسنل و حضور در بسیاری از استان‌های پرجمعیت کشور، شرکتی مورد اطمینان و نامی آشنا برای میلیون‌ها ایرانی است که به صورت روزانه از اپلیکیشن آن استفاده می کنند – مسافرانی که در هر نقطه ای از شهر می توانند بدون اتلاف وقت تپسی (تاکسی) بگیرند و رانندگانی که برای پیدا کردن مسافر کافی است اپلیکیشن خود را روشن کنند و فقط چند دقیقه صبر کنند

 

 

مناطق محروم

موسسه خیریه پیام امید با توجه به حوزه مجوز فعالیت و مسئولیت اجتماعی خود در سطح ملی از ابتدای سال 1398 فعالیت خود را در مناطق محروم با تمرکز و وسعت بیشتر در سیستان و بلوچستان با توجه به محرومیت بسیار بالا از تمامی نیاز های اولیه آغاز کرده است.

 

 

 

 

در ابتدای تابستان سال 1398 موسسه خیریه پیام امید با همراهی و لطف خیرین با ارسال 37 دستگاه کانکس کلاس درس به همراه تجهیزات کامل شامل تخته، نیمکت، بخاری، کولر و اهدای لوازم التحریر، امکان تحصیل برای حداقل ۷۰۰ دانش آموز در روستاهای شهرستان های نیمروز، زهک، بنجار و هیرمند ایجاد شد.
تحصیل حق همه کودکان است.

 

 

 

در فاز دوم ،کمک رسانی و شناسایی منطقه متوجه کمبود امکانات اولیه بهداشتی در این مناطق شدیم و تصمیم گرفتیم با ارسال کانکس سرویس بهداشتی در کنار این کلاس های درس کانکس بخشی از نیازهای اولیه بهداشتی مردمان این منطقه را تامین نماییم.
بهداشت حق همه مردم است.

 

 


در فاز سوم ،با بررسی های تخصصی صورت گرفته متوجه شدیم منازل خشتی متاسفانه با قدمت های طولانی از لحاظ ایمنی و سلامت بسیار شرایط بدی را دارند و مادران سرپرست خانوار اولین الویت برای ساخت بودند اقدام به ساخت 4 منزل در این مناطق نمودیم. تا شاید حق داشتن یک سر پناه ایمن و سلامت را برای مادران سرپرست خانوار نگران تامین کنیم.
سرپناهی ایمن حق همه مردم است.

 


با توجه به شرایط بهداشت منطقه درمان و مشکلات بیماری گریبان گیر اکثر مردم منطقه بود که حتی توان کمترین هزینه را نداشتند موسسه خیریه پیام امید با پرداخت هزینه های درمانی توانست سهم اندکی در سلامت منطقه داشته باشد.
درمان حق همه مردم است.

 

سفره امید و اسنپ فود

اسنپ‌فود، در ماه مبارک رمضان آماده خدمت‌رسانی به مسافران و معذوران شرعی می‌باشد و بخشی از درآمد حاصل از سفارش‌های قبل افطار مسافران و معذوران شرعی (در مجموع تا سقف 100میلیون تومان) را برای دومین سال پیاپی به طرح سفره امید موسسه خیریه پیام امید اهدا می‌کند. اگر به هر دلیلی، از توفیق روزه‌داری در این ماه مبارک محروم می‌باشید، با سفارش از اسنپ‌فود می‌توانید در این کار خیر مشارکت نمایید.

ادامه مطلب

فراررسیدن سال نو مبارک

‎و شکوفه ها باردیگر میرقصند و نوید بهاری دوباره می دهند ‌‌و درختان ریزش خزان وتیغ زمستان را از سرگذرانده اند
اما پیام امید تمام سال بهار بود
که چشمه مهربانی قلب جوشان شما را همراه داشت
فرارسیدن سال نو و نوروز باستانی را به همه ی حامیان مالی، داوطلبان و خیرین عزیز خیریه پیام امید تبریک عرض می نماییم و امیدواریم در سال 1399 با همراهی شما عزیزان بار دیگر بتوانیم پیام آور امید باشیم برای محرومان و نیازمندان سراسر ایران

گزارش اقدامات موسسه خیریه پیام امید جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا

‎موسسه خیریه پیام امید در راستای مقابله با ویروس کرونا و محدود نمودن این ویروس از ابتدای اسفند ماه اقدامات زیر را با توجه به مسئولیت اجتماعی خود تا کنون انجام داده است.

۱.بلافاصله پس از اعلام عمومی شیوع ویروس کرونا کلیه فعالیت های حضوری داوطلبان در دفتر موسسه از جمله شمارش وجوه قلک های جمع آوری شده گروه قلک و ... لغو گردید.

۲. تمامی جلسات موسسه اعم از جلسات هیات مدیره، گروه های تخصصی و... در همان روزهای ابتدایی اعلام رسمی ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی لغو شد.

‌۳.وسائل ضد عفونی و بهداشتی برای ضدعفونی کردن دفتر موسسه خریداری گردید.

۴. زیرساخت های فنی جهت "دور کاری" کارکنان موسسه انجام شد و از آنها درخواست شد تا اطلاع ثانوی در خانه بمانند و فعالیت های اداری را از منزل به انجام رسانند.
لازم به ذکر است تمامی روال های موسسه بدون کمترین تغییر به صورت سیستماتیک و از راه دور تماما در حال انجام است.

‌۵. پنل های ارتباطی موسسه از جمله سایت ، اینستاگرام، تلگرام و واتس آپ با پشتیبانی آنلاین ۲۴ ساعته، آماده ی ارائه خدمات بیشتر گردید.

‌۶.موسسه خیریه پیام امید در همان روزهای ابتدای شیوع ویروس کرونا بیست و یکمین بازارچه خیریه خود را که از ماه ها پیش تلاش و برنامه ریزی برای برگزاری آن صورت گرفته بود را لغو و به زمانی در شرایط ایمن موکول کرد.

۷.در روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا کلیه بن کارت های آذوقه و پوشاک شب عید مددجویان تحت حمایت موسسه به همراه یک بسته ی آموزشی نکات بهداشتی برای پیشگیری از ویروس کرونا تهیه و با رعایت نکات بهداشتی کامل ظرف 2 روز به این عزیزان اهدا شد.

۸.بسته های گوشت قربانی شده اهدایی خیرین جهت جلوگیری از رفت و آمد مددجویان از منزل تا دفتر موسسه از طریق پیک موسسه برای آنها ارسال شد.

۹. تعداد 150 عدد ماسک پارچه ای به ارزش 30،000،000 ریال جهت توزیع میان کودکان کار شهر تهران به انجمن حمایت از کودکان کار اهدا گردید.

۱۰. تعداد 300 عدد ماسک به ارزش 30،000،000 ریال جهت توزیع در مناطق محروم و مرزی استان سیستان و بلوچستان ارسال و توسط نمایندگان موسسه که در منطقه حضور دارند توزیع شد.

۱۱. با همکاری با شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیمروز ضمن آموزش مقابله با کرونا به کودکان، بزرگسالان و به ویژه زنان باردار و میانسالان به منظور آگاهی بخشی جهت پرهیز از حضور در تجمعات، آموزش نحوه شست و شوی دست ها و دیگر نکات لازم با رعایت و توجه به ایمنی آنان، تعداد 385 بسنه بهداشتی و آموزشی حاوی مواد شوینده ( مایع دست 4 لیتری لطیفه به همراه بروشور آموزشی ) مجموعا به مبلغ 100،000،000 ریال تهیه و توسط نمایندگان موسسه در مناطق مرزی و محروم استان سیستان بلوچستان توزیع خانه به خانه گردید.

۱۲. پروتوکل های جامع آموزشی و بهداشتی جهت پیشگیری از کرونا بر روی سایت و صفحات مجازی موسسه منتشر شد.

۱۳.از اپلیکیشن قلک مجازی پیام امید رونمایی شد تا خیرین جهت واریز صدقات روزانه خود به جای پول نقد بتوانند به صورت کاملا آنلاین مبالغ کمک خود را واریز نمایند.

۱۴. جهت فرهنگ سازی "در خانه بمانیم تا کرونا را شکست بدهیم"، پست های فرهنگ سازی در رابطه با این موضوع تهیه و در کانال های ارتباطی موسسه منتشر شد

۱۵. تجلیل از خیرین‌موسسه به خاطر احتمال شیوع ویروس به زمان‌مناسب در آینده موکول گردید.