گزارش عملکرد موسسه خیریه پیام امید در شش ماه اول سال 98

موسسه خیریه پیام امید در ۶ ماه اول سال ۱۳۹۸ مجموعا به مبلغ ۳،۱۶۳،۴۹۱،۰۸۶ ریال به طور مستقیم در حوزه جامعه هدف خود هزینه کرده است که این مبلغ نسبت به مقطع زمانی مشابه در سال گذشته نزدیک به ۴ برابر رشد کرده است.

در طی این مدت به ۸۷ خانواده ی بی بضاعت تحت حمایت موسسه خدمات کامل (مددکاری، آموزشی و اشتغالزایی) و برای ۵۰۰ دانش آموز مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان خدمات آموزشی ارایه شده است.

لازم به ذکر است در سال ۱۳۹۸ فعالیت های خیرخواهانه موسسه خیریه پیام امید برای اولین بار در مناطق محروم استان سیستان و‌بلوچستان آغاز شده است که در اولین گام با همکاری موسسه خیریه نیکان ۳۴ کانکس کلاس درس مجموعا به ارزش ۱۲،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال ارسال گردید.

قطعا این امر با حمایت های شما خیرین عزیز در طول این ۶ ماه محقق شده است. امیدواریم بتوانیم در طول مسیر تا پایان سال نیز با همراهی شما عزیزان خدمات بیشتری به زنان سرپرست خانوار و فرزندان اقشار محروم جامعه ارایه نماییم.

 

 

طرح تامین هزینه ساخت سرویس بهداشتی و حمام برای عشایر زابل ‌

طبیعت گسترده است و بخشنده؛ به مانند مردمانی که در آن زندگی می‌کنند. اما این بخشندگی روایت‌های تلخی را هم در خود دارد، مردمانی که تا قبل از خشکسالی با دامداری و کشاورزی زندگی ساده و ور برکتی داشتند اما دست تقدیر و اقلیم سرنوشت دیگری برایشان رقم زد.

این‌بار قرار است به همراهی شما، برای عشایر سیستان پیام‌آور امید باشیم؛ مردمانی بخشنده و گرم‌خو که از امکانات اولیه‌ی زندگی محروم‌اند.
در این دیار که مهر هست و بخشندگی، بسیاری از امکانات اولیه و از مهم‌ترین‌شان امکانات بهداشت شخصی فراهم نیست.

این منطقه که در ناحیه زابل سیستان قرار دارد، محل کوچ فصلی عشایر شهرستان نیمروز در میانی ترین قسمت دریاچه هامون که هم اکنون دشت هامون نام دارد است که با جمعیت تقریبی ۲۰۰ تن از جمله زن و کودک، فاقد حمام و دستشویی است.
در فاز نخست بناست با یاری هم دو کانکس دستشویی و حمام سیار برای این عزیزان فراهم کنیم که قرار است در هر کانکس ۲ چشمه توالت به همراه دوش حمام نصب شود که مبلغ کل آن ۴۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان می باشد.

با توجه به کوچ‌نشینی عشایر، امکان ساخت‌وساز این امکانات نیست و ویژگی سیار بودن کانکس‌های بهداشتی کمک می‌کند تا این امکانات همواره در محدوده‌ی زندگی آنان باشد.
فاز نخست کمک به عشایر سیستان پس از ۵ ماه مطالعه، بازدید حضوری و نیازسنجی و اولویت‌دهی به این نیازمندی‌ها آغاز شده است. در کنار هم قدم به قدم در این دشت بی پایان فقر دستی خواهیم بود از امید و در کنار هم پیام امید را به عشایر سیستان خواهیم رساند.

چنانچه شما هم میخواهید در این کار نیک همراه ما باشید می توانید با واریز هر مبلغی از طریق شماره کارت و حساب موسسه و یا از طریق لینک زیر همراه ما باشید.

شماره حساب : 306510975 بانک تجارت
شماره کارت : 3949-0012-8370-5859
لینک واریز آنلاین: https://bahamta.com/c/44825-1825964

لطفا پس از واریز مهربانی خود، دوستان خود در دفتر موسسه را با شماره 22281091 مطلع سازید.
ضمنا در صورت جمع آوری کمک های شما عزیزان بیش از مبالغ فوق، مبلغ اضافی در رابطه با همین موضوع استفاده خواهد شد.

استند تسلیت موسسه خیریه پیام امید

همیاران عزیز میتوانید حداقل یک روز قبل از مراسم خود با اجاره و سفارشاستند ترحیم از موسسه خیریه ی پیام امید علاوه بر ابراز تسلیت خود به خانواده متوفی، در امر خیر نیز قدم بردارید.

جهت سفارش با دفتر موسسه تماس حاصل نمایید: 22281091-021

گزارش فعالیت سه ماه موسسه خیریه پیام امید در سال 98

موسسه خیریه پیام امید در سه ماهه ابتدای سال 1398 مجموعا به مبلغ 581،712،000 به طور مستقیم در حوزه خانواده های تحت حمایت خود هزینه کرده است که نسبت به مقطع زمانی مشابه در سال گذشته 38 درصد رشد داشته است.
قطعا این امر با حمایت های شما خیرین عزیز در طول این سه ماه محقق شده است. امیدواریم بتوانیم در طول مسیر تا پایان سال نیز با همراهی شما عزیزان خدمات بیشتری به زنان سرپرست خانوار و فرزندان اقشار محروم جامعه ارایه نماییم.

عید سعید فطر مبارک

ضمن عرض تبریک به مناسبت فرار رسیدن عید سعید فطر، موسسه خیریه پیام امید، فعال در زمینه اشتغال زایی زنان سرپرست خانوار و آموزش فرزندان محروم جامعه، آمادگی دریافت فطریه و کفاره شما عزیزان را دارد.

در صورت تمایل می توانید با واریز به شماره حساب یا کارت موسسه و یا از طریق لینک زیر مبالغ فطریه و کفاره خود را پرداخت نمایید.

شماره حساب: 306510975 بانک تجارت

شماره کارت: 5859837000123949 

لینک واریز آنلاین: yon.ir/qggRG

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس محاسبات صورت‌گرفته میزان زکات فطره برای یک نفر با محاسبه‌ی سه کیلو گندم، ۸۰۰۰ تومان است و پرداخت این مبلغ به‌عنوان فطریه کفایت می‌کند. اما هم‌وطنان می‌توانند با توجه به برنجی که مصرف می‌کنند، سه کیلو از آن یا معادل قیمت آن را به‌عنوان فطریه بپردازند. البته در هر صورت پرداخت حداقل ۸۰۰۰ تومان برای هر نفر کفایت می‌کند.همچنین مبلغ کفاره‌ی یک روز قضای روزه با عذر شرعی، مبلغ ۲۵۰۰ تومان مشخص شده است.

مبلغ زکات فطریه و کفاره برای سال ۱۳۹۸
۱ - حداقل فطریه برای هر نفر ۸۰۰۰ تومان
۲ - کفاره یک روز قضای روزه عذر ۲۵۰۰ تومان
۳ - کفاره یک روز قضای روزه عمد (اطعام ۶۰ فقیر) ۱۵۰۰۰۰ تومان

 

شب قدر

ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت علی (ع) و فرار رسیدن لیالی قدر، موسسه خیریه پیام امید آمادگی دریافت نذورات شما عزیزان را دارد.

شماره حساب : 1691291272 بانک ملت

شماره کارت : 7959-6089-3375-6104

 

لطفا پس از واریز وجه با شماره 22281091تماس حاصل فرماييد